Midtlollands Rideklub

Spring D. 30/9 2017

LØRDAG : Springdommer : Gabriella Okholm Andersen .
       PS. Husk stævne-nr. som står i 2 kolonne 
KL. 1 Pony/Hest Bom trækker tilladt   Met. B0   KL. 10,00  
Start Stv. Tid Rytter Pony Klub Fejl/tid Plac.
1c               
1b              
1a             
1 33   Kamille Tjørnebjerg Dixi MLR 0 1
1 1   Theodor Munk            træk Solbakkens Dolly MLR 0 1
2 2   Lærke Friis                  træk Buller NFRK 0 1
3 3   Victoria L. Sandberg    træk Kjølens Fandango SØR 0 1
4 4   Oliver K. Hemmingsen træk Roksi af Fæbæk SAR 0 1
5 5   Lærke L. Olsen             træk Tavlebakkeg. Rambo SYR 0 1
6 6   Mie Hedegaard           træk Solbakkens Dolly MLR 0 1
7 7   Niels C. L. Sandberg    træk Kjølens Fandango SØR 0 1
8 8   Klara-Johanne H. Ibsen træk Berta SØK 0 1
9 9   Theodor Munk             træk Sandagerns Mandy MLR 0 1
               
KL. 2 Pony/Hest 20 CM trækker tilladt Met. B0   KL. 10,35  
Start Stv. Tid Rytter Pony Klub Fejl/tid Plac.
1c               
1b              
1a         
1 9   Theodor Munk            træk Sandagerns Mandy NFRK 0 1
2 33   Kamille Tjørnebjerg Dixi MLR 0 1
3 53   Katrine Aaholm-Hansen Apache MLR 4  
4 6   Mie Hedegaard           træk Solbakkens Dolly MLR 0 1
5 57   Oliver K. Hemmingsen træk Odysseus V. Stepenitztal SAR 0 1
6 5   Lærke L. Olsen           træk Tavlebakkeg. Rambo SYR 0 1
7 2   Lærke Friis                  træk Buller NFRK 0 1
8 8   Klara-Johanne H. Ibsen træk Berta SØK 0 1
9 10   Katrine Stille Andersen Birkemoseg. Jasmine ØLR 0 1
      30 cm        
10 53   Katrine Aaholm-Hansen   Apache NFRK 0 1
               
KL. 5 Pony 50 CM Met. B0   KL. 11,10  
Start Stv.            
1b              
1a               
1 11   Mathilde Stentebjerg  Molly SAR 12  
2 12   Emma Skott Nielsen Mr. Beejay SYR Afb  
3 11   Mathilde Stentebjerg  Molly SAR 0 1
KL. 6 Pony 60 CM Met. B0   KL. 11,30  
Start Stv. Tid Rytter Pony Klub Fejl/tid Plac.
1c              
1b              
1a              
1 13   Karen Toxværd  Dambækgårds Kiral SAR 0 1
2 12   Emma Skott Nielsen Mr. Beejay SYR Afb  
KL. 7 Pony 70 CM Met. B0   KL.11,50  
Start Stv. Tid Rytter Pony Klub Fejl/tid Plac.
1c               
1b              
1a               
1 52   Ester Sofie Dolmer Roløkke Cello NFRK 0 1
2 13   Karen Toxværd  Dambækgårds Kiral SAR 0 1
      80 cm        
3 52   Ester Sofie Dolmer       Roløkke Cello NFRK 0 1
               
               
KL. 10 Hest 30 CM Met. B0   KL. 12,20  
Start Stv. Tid Rytter Hest Klub Fejl/tid Plac.
1c               
1b              
1a               
1 10   Katrine Stille Andersen Birkemoseg. Jasmine ØLR 0 1
2 15   Mikala Pedersen Kroedeg.Balou SAR 4  
3 16   Lucas M. Mårtensson Glibings Klokke NFRK 0 1
               
               
KL. 11 Hest 40 CM Met. B0   KL. 12,40  
Start Stv. Tid Rytter Hest Klub Fejl/tid Plac.
1c               
1b              
1a               
1 16   Lucas M. Mårtensson Glibings Klokke NFRK 4  
2 17   Louise Koch Stephanie BELS Afb  
               
               
KL. 12 Hest 50 CM Met. B0   KL. 13,00  
Start Stv. Tid Rytter Hest Klub Fejl/tid Plac.
1c               
1b              
1a               
1 47   Mie Christiansen Fønix Elsa OHR 0 1
2 17   Louise Koch Stephanie BELS Afb  
3 19   Majbritt Juhl Roløkke Tuscan NOR 0 1
4 20   Marie Paaske Nielsen Roløkke Filur MLR 0 1
               
KL. 13 Hest 60 CM       Met. B0   KL. 13,20  
Start Stv. Tid Rytter Hest Klub Fejl/tid Plac.
1c               
1b              
1a               
1 47   Mie Christiansen Fønix Elsa OHR 0 1
2 18   Ida Skafte  Flower MLR 0 1
3 19   Majbritt Juhl Roløkke Tuscan NOR 4  
4 20   Marie Paaske Nielsen Roløkke Filur MLR 0 1
5 22   Stine Skafte Frigg MLR 0 1
KL. 14 Hest 70 CM Met. B0   KL. 13,45  
Start Stv. Tid Rytter Hest Klub Fejl/tid Plac.
1c               
1b              
1a               
1 14   Emma H. Hansen Finni BRN 4  
2 56   Henriette Wollert Nyrups Stjerne BELS Udg  
3 18   Ida Skafte  Flower MLR 0 1
4 42   Sacha Bentsen Jalape¨no SYR Dis  
5 21   Mari Pedersen Merian Lundsgaard SAR 5  
6 22   Stine Skafte Frigg MLR 0 1
7 14   Emma H. Hansen Finni BRN 4  
KL. 15 Hest 80 CM Met. B0   KL. 14,05  
Start Stv. Tid Rytter Hest Klub Fejl/tid Plac.
1c              
1b              
1a              
1 60   Camilla Ivalo Kristensen Ebora  NFRK 0 1
2 21   Mari Pedersen Merian Lundsgaard SAR 4  
3 56   Henriette Wollert Nyrups Stjerne BELS Dis  
4 50   Emma Grønbæk Cammelot NFRK 0 1
5 42   Sacha Bentsen Jalape¨no SYR 0 1
6 50   Emma Grønbæk Cammelot NFRK Afsid  
 
KL. 16 Hest Valgfri  Met. B3   KL. 14,25  
Start Stv. Tid Rytter Hest Klub Fejl/tid Plac.
1c              
1b              
1a              
      90 cm         
1 60   Camilla Ivalo Kristensen Ebora  NFRK 0/0/37  
2 51   Camilla K. Hansen       Blokager´s Roleks NFRK Afb  
3 23   Heidi Friis                   Nektino NFRK 0/4/67  
      100 cm         
4 62   Helle Malmberg Faberge Royal NFRK 0/0/34 3
5 24   Emma H. Hansen       Amigo BRN Afb  
6 51   Camilla K. Hansen      Blokager´s Roleks NFRK Afb  
7 23   Heidi Friis                   Nektino NFRK 0/0/39  
      105 cm        
8 62   Helle Malmberg Faberge Royal NFRK Udg  
9 61   Aia Friis Kongejor-dens Chekp. NFRK 0/0/32 1
10 24   Emma H. Hansen        Amigo BRN Opg  
      110        
11 61   Aia Friis Kongejor-dens Chekp. NFRK 0/0/32 1

Dressur D. 1/10 2017

SØNDAG : Dressur dommer : Mette Arnecke .
           PS. Husk stævne-nr. som står i 2 kolonne 
KL. 17 Pony/Hest LD1-LD2- B. trækker/oplæser tilladt   KL. 10,00  
Start Stv. Tid Rytter Pony Klub Point % Plac.
      LD1        
1 9 10,00 Theodor Munk            træk Sandagerns Mandy MLR 65,8  
    LD2        
2 2 10,05 Lærke Friis                  træk Buller NFRK 67,1 1
3 9 10,10 Theodor Munk            træk Sandagerns Mandy MLR 66,1  
KL. 18 Pony LD1-LD2 - B.    KL. 10,25  
Start Stv. Tid Rytter Pony Klub Point % Plac.
      LD1        
1 33 10,25 Kamille Tjørnebjerg Dixi MLR 65  
      LD2        
2 12 10,30 Emma Skott Nielsen Mr. Beejay   66,6 1
KL. 19 Pony LC1-LC2-LC3 - B.     KL. 10,40  
Start Stv. Tid Rytter Pony Klub Point % Plac.
      LC1        
1 27 10,40 Victoria Munk Skovlundeg. Chamuer MLR Afb  
      LC2        
2 12 10,47 Emma Skott Nielsen Mr. Beejay   61  
3 27 10,54 Victoria Munk Skovlundeg. Chamuer MLR Afb  
     
               
KL. 23 Hest LD1-LD2 - B    KL. 11,10  
Start Stv. Tid Rytter Hest Klub Point % Plac.
      LD1        
1 28 11,10 Malene Foli Mix Catchraze Firfod MLR 64,4  
2 25 11,15 Karina L. Bidstrup  Kvornings Terkel  MLR 64,1  
      LD2        
3 28 11,20 Malene Foli Mix Catchraze Firfod MLR 65,9 1
               
               
KL. 24 Hest LC1-LC2-LC3 - A   KL. 11,35  
Start Stv. Tid Rytter Hest Klub Point % Plac.
      LC1        
1 42 11,35 Sacha Bentsen Engg. La Sang Royal SYR Afb  
2 56 11,42 Henriette Wollert Nyrups Stjerne BELS 65,6 2
3 41 11,49 Mie Rasmussen Dunhammer Rohr LSP 60,2  
4 26 11,56 Malene Skot  Schillingg. Emira OX SYR 60,3  
5 30 12,03 Camilla L. Sandberg  Sjamajka Nyholm SAR 65,6 2
6 29 12,10 Cecillie S. Rasmussen Donovan SGR 68,2 1
      LC2        
7 56 12,17 Henriette Wollert Nyrups Stjerne BELS 64,3  
8 45 12,24 Josefine Bille  Boston NFRK 68,7  
9 44 12,31 Julie Haase Wedelhøjs Rayban SGR 67,8  
10 26 12,38 Malene Skot  Schillingg. Emira OX SYR 61,8  
11 43 12,45 Sasha B. Pedersen Point Zerro Firfod KLIK 68,9 2
12 42 12,52 Sacha Bentsen Engg. La Sang Royal SYR Afb  
13 41 12,59 Mie Rasmussen Dunhammer Rohr LSP 61,6  
14 30 13,06 Camilla L. Sandberg  Sjamajka Nyholm SAR 64,7  
15 29 13,13 Cecillie S. Rasmussen Donovan SGR 69,7 1
    LC3        
16 55 13,20 Cecilie Nymann Elmholts Afrodite SGR Afb  
17 45 13,27 Josefine Bille  Boston NFRK 64,2  
18 44 13,34 Julie Haase Wedelhøjs Rayban SGR 62,6  
19 43 13,41 Sasha B. Pedersen Point Zerro Firfod KLIK 66,2 1
20 31 13,48 Mette Marie Maibom Scarlet MLR 65,6  
     
SØNDAG : Dressur dommer : Pernille Balcer .
KL. 25 Hest LB1-LB2-LB3 - A   KL. 14,10  
Start Stv. Tid Rytter Hest Klub Point % Plac.
      LB1        
1 55 14,10 Cecilie Nymann Elmholts Afrodite SGR Afb  
2 31 14,17 Mette Marie Maibom Scarlet MLR 64  
3 54 14,24 Hanne Aaholm-Hansen Filuca Kibenich NFRK 64  
4     LB2        
5 32 14,31 Ida Lindhardsen Holkjærs Nikita SYR 67,6 2
6 34 14,38 Karina L. Bidstrup  Zantino    67,5  
7 35 14,45 Christine Hornstrup Firehøjes Romio MLR 69,3 1
KL. 26 Hest LA1-LA3 - A.     KL. 15,00  
Start Stv. Tid Rytter Hest Klub Point % Plac.
      LA1        
1 59 15,00 Louise Teisner Laikas Kalinga Otto SAR 67,4 1
2 49 15,08 Sussie W. Hansen Shahefå Ibn Washa OX LFHR 62,4  
3 48 15,16 Christina Danielsen Zulaima Firfod SAR 63,3  
4 35 15,24 Christine Hornstrup Firehøjes Romio MLR Afb  
5 36 15,32 Pernille M. Mortensen Skærg. Runaway Love SAR 64,8  
6 63 15,40 Anne-Dorthe Buck Sylvester Alstrup RKL 67,2 2
      LA2        
7 59 15,48 Louise Teisner Laikas Kalinga Otto SAR 68,4 1
8 63 15,56 Anne-Dorthe Buck Sylvester Alstrup RKL 66,2  
9 49 16,06 Sussie W. Hansen Shahefå Ibn Washa OX LFHR Afb  
10 48 16,14 Christina Danielsen Zulaima Firfod SAR Afb  
10 34 16,22 Karina L. Bidstrup  Zantino  MLR 67,4  
12 37 16,30 Pia Svaneeng Pay Back H   65,6  
13 36 16,38 Pernille M. Mortensen Skærg. Runaway Love SAR 63,2  
      LA3        
14 38 16,46 Dorthe Munk Panorama MLR 67,9 2
             
KL. 27 Hest LA4-LA6 - A.     KL. 17,00  
Start Stv. Tid Rytter Hest Klub Point % Plac.
      LA4        
1 39 17,00 Gitte Andersen  Poppelg. Robin Hood NFRK 64,7  
2 38 17,08 Dorthe Munk Panorama MLR 68,2 1
      LA5        
3 39 17,16 Gitte Andersen  Poppelg. Robin Hood NFRK 67,5  
KL.  Pony PRI - A. til bedømmelse     KL. 17,35  
Start Stv. Tid Rytter Hest Klub Point % Plac.
1 58 17,35 Ida Tach Haymos Ivanhoe NFRK    
               
KL.  Hest MB0 - A. til bedømmelse     KL. 17,35  
Start Stv. Tid Rytter Hest Klub Point % Plac.
2 40 17,43 Heidi Friis Mølgaards Cri-Bally NFRK