Standardside

PRAKTISKE OPLYSNINGER.

 
PRAKTISKE OPLYSNINGER.
               
VELKOMMEN TIL MLR´S  D – stævne i dressur og spring.
På  Stald Thuja        
Adr. Møllevej 38, fuglse, 4960 Holeby        
               
               
               
               
DELTAGENDE KLUBBER :  NFRK, SØR, SAR, SYR, SØK, ØLR, BRN, BELS, OHR,
NOR, LSP, SGR, KLIK, LFHR,  MLR
       
FRAMELDING:   Senest D. 27/9. 2017. Tlf. 40384876
 
               
STARTTIDER :    Kan ses  D. 28/9. 2017.  
               
TIDERNE ER CA. TIDER :
               
EFTERMELDNINGER :Kan ske i det omfang tidsplanen
tillader det, mod 2 x indskud.
               
VACCINATIONSKORT :   Skal forvises i sekretariatet.      
               
PRÆMIEOVERRÆKKELSE :   Foregår umiddelbart efter klassen. Til fods i dressur.     
               
LØRDAG : SPRINGDOMMER : Gabriella Okholm Andersen    
               
SØNDAG : DRESSURDOMMER :  Mette Arnecke og Pernille Balcer  
               
BANEBYGGER : Lise Theil      
                                                                
                   PS. Husk stævne-nr. som står i 2 kolonne       
               
               
     
     
     

 

Spring Lørdag D. 30/9 2017

               
 
  LØRDAG : Springdommer : Gabriella Okholm Andersen .
               
           PS. Husk stævne-nr. som står i 2 kolonne     
               
KL. 1 Pony/Hest Bom trækker tilladt   Met. B0   KL. 10,00  
Start Stv. Tid Rytter Pony Klub Fejl/tid Plac.
1c               
1b              
1a               
1 33   Kamille Tjørnebjerg Dixi MLR    
1 1   Theodor Munk            træk Solbakkens Dolly MLR    
2 2   Lærke Friis                  træk Buller NFRK    
3 3   Victoria L. Sandberg    træk Kjølens Fandango SØR    
4 4   Oliver K. Hemmingsen træk Roksi af Fæbæk SAR    
5 5   Lærke L. Olsen             træk Tavlebakkeg. Rambo SYR    
6 6   Mie Hedegaard           træk Solbakkens Dolly MLR    
7 7   Niels C. L. Sandberg    træk Kjølens Fandango SØR    
8 8   Klara-Johanne H. Ibsen træk Berta SØK    
9 9   Theodor Munk             træk Sandagerns Mandy MLR    
               
               
KL. 2 Pony/Hest 20 CM trækker tilladt Met. B0   KL. 10,35  
Start Stv. Tid Rytter Pony Klub Fejl/tid Plac.
1c               
1b              
1a               
1 9   Theodor Munk            træk Sandagerns Mandy NFRK    
2 33   Kamille Tjørnebjerg Dixi MLR    
3 53   Katrine Aaholm-Hansen Apache MLR    
4 6   Mie Hedegaard           træk Solbakkens Dolly MLR    
5 57   Oliver K. Hemmingsen træk Odysseus V. Stepenitztal SAR    
6 5   Lærke L. Olsen           træk Tavlebakkeg. Rambo SYR    
7 2   Lærke Friis                  træk Buller NFRK    
8 8   Klara-Johanne H. Ibsen træk Berta SØK    
9 10   Katrine Stille Andersen Birkemoseg. Jasmine ØLR    
      30 cm        
10 53   Katrine Aaholm-Hansen   Apache NFRK    
               
               
KL. 5 Pony 50 CM Met. B0   KL. 11,10  
Start Stv.            
1b              
1a               
1 11   Mathilde Stentebjerg  Molly SAR    
2 12   Emma Skott Nielsen Mr. Beejay SYR    
3 11   Mathilde Stentebjerg  Molly SAR    
               
               
KL. 6 Pony 60 CM Met. B0   KL. 11,30  
Start Stv. Tid Rytter Pony Klub Fejl/tid Plac.
1c              
1b              
1a              
1 13   Karen Toxværd  Dambækgårds Kiral SAR    
2 12   Emma Skott Nielsen Mr. Beejay SYR    
               
               
KL. 7 Pony 70 CM Met. B0   KL.11,50  
Start Stv. Tid Rytter Pony Klub Fejl/tid Plac.
1c               
1b              
1a               
1 52   Ester Sofie Dolmer Roløkke Cello NFRK    
2 14   Emma H. Hansen Finni BRN    
3 13   Karen Toxværd  Dambækgårds Kiral SAR    
4 14   Emma H. Hansen Finni BRN    
      80 cm        
5 52   Ester Sofie Dolmer       Roløkke Cello NFRK    
               
               
KL. 10 Hest 30 CM Met. B0   KL. 12,20  
Start Stv. Tid Rytter Hest Klub Fejl/tid Plac.
1c               
1b              
1a               
1 10   Katrine Stille Andersen Birkemoseg. Jasmine ØLR    
2 15   Mikala Pedersen Kroedeg.Balou SAR    
3 16   Lucas M. Mårtensson Glibings Klokke NFRK    
               
               
KL. 11 Hest 40 CM Met. B0   KL. 12,40  
Start Stv. Tid Rytter Hest Klub Fejl/tid Plac.
1c               
1b              
1a               
1 16   Lucas M. Mårtensson Glibings Klokke NFRK    
2 17   Louise Koch Stephanie BELS    
               
               
KL. 12 Hest 50 CM Met. B0   KL. 13,00  
Start Stv. Tid Rytter Hest Klub Fejl/tid Plac.
1c               
1b              
1a               
1 47   Mie Christiansen Fønix Elsa OHR    
2 17   Louise Koch Stephanie BELS    
3 19   Majbritt Juhl Roløkke Tuscan NOR    
4 20   Marie Paaske Nielsen Roløkke Filur NOR    
               
               
KL. 13 Hest 60 CM       Met. B0   KL. 13,20  
Start Stv. Tid Rytter Hest Klub Fejl/tid Plac.
1c               
1b              
1a               
1 47   Mie Christiansen Fønix Elsa OHR    
2 18   Ida Skafte  Flower MLR    
3 19   Majbritt Juhl Roløkke Tuscan NOR    
4 20   Marie Paaske Nielsen Roløkke Filur NOR    
5 22   Stine Skafte Frigg MLR    
               
               
KL. 14 Hest 70 CM Met. B0   KL. 13,45  
Start Stv. Tid Rytter Hest Klub Fejl/tid Plac.
1c               
1b              
1a               
1 56   Henriette Wollert Nyrups Stjerne BELS    
2 18   Ida Skafte  Flower MLR    
3 42   Sacha Bentsen Engg. La Sang Royal SYR    
4 21   Mari Pedersen Merian Lundsgaard SAR    
5 22   Stine Skafte Frigg MLR    
               
               
KL. 15 Hest 80 CM Met. B0   KL. 14,05  
Start Stv. Tid Rytter Hest Klub Fejl/tid Plac.
1c              
1b              
1a              
1 60   Camilla Ivalo Kristensen Ebora  NFRK    
2 21   Mari Pedersen Merian Lundsgaard SAR    
3 56   Henriette Wollert Nyrups Stjerne BELS    
4 50   Emma Grønbæk Gammelot NFRK    
5 42   Sacha Bentsen Engg. La Sang Royal SYR    
6 50   Emma Grønbæk Gammelot NFRK    
               
               
KL. 16 Hest Valgfri  Met. B3   KL. 14,25  
Start Stv. Tid Rytter Hest Klub Fejl/tid Plac.
1c              
1b              
1a              
      90 cm         
1 60   Camilla Ivalo Kristensen Ebora  NFRK    
2 51   Camilla K. Hansen       Blokager´s Roleks NFRK    
3 23   Heidi Friis                   Nektino NFRK    
      100 cm         
4 62   Helle Malmberg Faberge Royal NFRK    
5 24   Emma H. Hansen       Amigo BRN    
6 51   Camilla K. Hansen      Blokager´s Roleks NFRK    
7 23   Heidi Friis                   Nektino NFRK    
      105 cm        
8 62   Helle Malmberg Faberge Royal NFRK    
9 61   Aia Friis Kongejor-dens Chekp. NFRK    
10 24   Emma H. Hansen        Amigo BRN    
      110        
11 61   Aia Friis Kongejor-dens Chekp. NFRK    
               
               
 
     
       

Dressur Søndag D. 1/10 2017

               
SØNDAG : Dressur dommer : Mette Arnecke .
               
               PS. Husk stævne-nr. som står i 2 kolonne     
               
KL. 17 Pony/Hest LD1-LD2- B. trækker/oplæser tilladt   KL. 10,00  
Start Stv. Tid Rytter Pony Klub Point % Plac.
      LD1        
1 9 10,00 Theodor Munk            træk Sandagerns Mandy MLR    
      LD2        
2 2 10,05 Lærke Friis                  træk Buller NFRK    
3 9 10,10 Theodor Munk            træk Sandagerns Mandy MLR    
               
               
KL. 18 Pony LD1-LD2 - B.    KL. 10,25  
Start Stv. Tid Rytter Pony Klub Point % Plac.
      LD1        
1 33 10,25 Kamille Tjørnebjerg Dixi MLR    
      LD2        
2 12 10,30 Emma Skott Nielsen Mr. Beejay      
               
               
KL. 19 Pony LC1-LC2-LC3 - B.     KL. 10,40  
Start Stv. Tid Rytter Pony Klub Point % Plac.
      LC1        
1 27 10,40 Victoria Munk Skovlundeg. Chamuer MLR    
      LC2        
2 12 10,47 Emma Skott Nielsen Mr. Beejay      
3 27 10,54 Victoria Munk Skovlundeg. Chamuer MLR    
               
               
KL. 23 Hest LD1-LD2 - B    KL. 11,10  
Start Stv. Tid Rytter Hest Klub Point % Plac.
      LD1        
1 28 11,10 Malene Foli Mix Catchraze Firfod MLR    
2 25 11,15 Karina L. Bidstrup  Kvornings Terkel  MLR    
      LD2        
3 28 11,20 Malene Foli Mix Catchraze Firfod MLR    
               
               
KL. 24 Hest LC1-LC2-LC3 - A   KL. 11,35  
Start Stv. Tid Rytter Hest Klub Point % Plac.
      LC1        
1 42 11,35 Sacha Bentsen Engg. La Sang Royal SYR    
2 56 11,42 Henriette Wollert Nyrups Stjerne BELS    
3 41 11,49 Mie Rasmussen Dunhammer Rohr LSP    
4 26 11,56 Malene Skot  Schillingg. Emira OX SYR    
5 30 12,03 Camilla L. Sandberg  Sjamajka Nyholm SAR    
6 29 12,10 Cecillie S. Rasmussen Donovan SGR    
      LC2        
7 56 12,17 Henriette Wollert Nyrups Stjerne BELS    
8 45 12,24 Josefine Bille  Boston NFRK    
9 44 12,31 Julie Haase Wedelhøjs Rayban SGR    
10 26 12,38 Malene Skot  Schillingg. Emira OX SYR    
11 43 12,45 Sasha B. Pedersen Point Zerro Firfod KLIK    
12 42 12,52 Sacha Bentsen Engg. La Sang Royal SYR    
13 41 12,59 Mie Rasmussen Dunhammer Rohr LSP    
14 30 13,06 Camilla L. Sandberg  Sjamajka Nyholm SAR    
15 29 13,13 Cecillie S. Rasmussen Donovan SGR    
      LC3        
16 55 13,20 Cecilie Nymann Elmholts Afrodite SGR    
17 45 13,27 Josefine Bille  Boston NFRK    
18 44 13,34 Julie Haase Wedelhøjs Rayban SGR    
19 43 13,41 Sasha B. Pedersen Point Zerro Firfod KLIK    
20 31 13,48 Mette Marie Maibom Scarlet MLR    
               
               
SØNDAG : Dressur dommer : Pernille Balcer .
               
               
KL. 25 Hest LB1-LB2-LB3 - A   KL. 14,10  
Start Stv. Tid Rytter Hest Klub Point % Plac.
      LB1        
1 55 14,10 Cecilie Nymann Elmholts Afrodite SGR    
2 31 14,17 Mette Marie Maibom Scarlet MLR    
3 54 14,24 Hanne Aaholm-Hansen Filuca Kibenich NFRK    
4     LB2        
5 32 14,31 Ida Lindhardsen Holkjærs Nikita SYR    
6 34 14,38 Karina L. Bidstrup  Zantino       
7 35 14,45 Christine Hornstrup Firehøjes Romio MLR    
               
               
KL. 26 Hest LA1-LA3 - A.     KL. 15,00  
Start Stv. Tid Rytter Hest Klub Point % Plac.
      LA1        
1 59 15,00 Louise Teisner Laikas Kalinga Otto SAR    
2 49 15,08 Sussie W. Hansen Shahefå Ibn Washa OX LFHR    
3 48 15,16 Christina Danielsen Zulaima Firfod SAR    
4 35 15,24 Christine Hornstrup Firehøjes Romio MLR    
5 36 15,32 Pernille M. Mortensen Skærg. Runaway Love SAR    
6 63 15,40 Anne-Dorthe Buck Sylvester Alstrup RKL    
      LA2        
7 59 15,48 Louise Teisner Laikas Kalinga Otto SAR    
8 63 15,56 Anne-Dorthe Buck Sylvester Alstrup RKL    
9 49 16,06 Sussie W. Hansen Shahefå Ibn Washa OX LFHR    
10 48 16,14 Christina Danielsen Zulaima Firfod SAR    
10 34 16,22 Karina L. Bidstrup  Zantino  MLR    
12 37 16,30 Pia Svaneeng Pay Back H      
13 36 16,38 Pernille M. Mortensen Skærg. Runaway Love SAR    
      LA3        
14 38 16,46 Dorthe Munk Panorama MLR    
               
               
KL. 27 Hest LA4-LA6 - A.     KL. 17,00  
Start Stv. Tid Rytter Hest Klub Point % Plac.
      LA4        
1 39 17,00 Gitte Andersen  Poppelg. Robin Hood NFRK    
2 38 17,08 Dorthe Munk Panorama MLR    
      LA5        
3 39 17,16 Gitte Andersen  Poppelg. Robin Hood NFRK    
               
               
KL.  Pony PRI - A. til bedømmelse     KL. 17,35  
Start Stv. Tid Rytter Hest Klub Point % Plac.
1 58 17,35 Ida Tach Haymos Ivanhoe NFRK    
               
KL.  Hest MB0 - A. til bedømmelse     KL. 17,35  
Start Stv. Tid Rytter Hest Klub Point % Plac.
2 40 17,43 Heidi Friis Mølgaards Cri-Bally NFRK